کانال رسمی تلگرام پژوهشگاه استاندارد

اخبار

 

بهینه‌سازی مصرف انرژی به کمک استانداردهای ملی و بین‌المللی
با نگاهی به چالش‌های روزمره کنونی زندگی در سطح ملی و بین‌المللی و کنش و برکنش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی داخلی و بیرونی کشورها می‌توان تاثیر انرژی و اهمیت آن در تمامی جوانب زندگی بشر را دریافت.
پیام رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به مناسبت روز جهانی استاندارد
امروزه استانداردها در همه اجزای زندگی شهری دخیل هستند. حضور مداوم استانداردها در زندگی شهری محدود به کالاها و خدمات روزمره نمی شود بلکه حوزه‌های مهم و کلانی مثل انرژی، حمل و نقل و فناوری اطلاعات را نیز دربر می گیرد.
تازه های استانداردهای ملی ایران چاپ شده در دهه اول مهر ماه سال1396 در حوزه های مرتبط با پژوهشکده برق، مکانیک و ساختمان
با مشارکت همکاران پژوهشکده برق، مکانیک و ساختمان، تعدادی استاندارد در کمیته‌های ملی سازمان استاندارد ایران مصوب و پس از شماره‌دهی در دهه اول مهر ماه سال 1396 به چاپ رسید.
تازه‌های استانداردهای ملی ایران چاپ شده در دهه اول مهر ماه سال 1396 در حوزه‌های مرتبط با پژوهشکده شیمی و پتروشیمی
با مشارکت همکاران پژوهشکده برق، مکانیک و ساختمان، تعدادی استاندارد در کمیته‌های ملی سازمان استاندارد ایران مصوب و پس از شماره‌دهی در دهه اول مهر ماه سال 1396 به چاپ رسید.
دستگاه توانبخشی هوشمند عضلات انگشتان دست با استفاده از حس لامسه مصنوعی
طرح طراحی و ساخت سیستم توانبخشی هوشمند عضلات انگشتان دست با استفاده از حس لامسه مصنوعی توسط تیم تحقیقاتی به سرپرستی علی توکلی گلپایگانی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی پزشکی پژوهشکده برق، مکانیک و ساختمان پژوهشگاه استاندارد انجام پذیرفت.
بهینه‌سازی روش کچرز برای استخراج آفت‌کش‌ها و متابولیت‌های آن‌ها در نمونه‌های پسته
پژوهشگران پژوهشکده صنایع غذایی و کشاورزی روش کچرز اصلاح شده‌ی کارایی را برای استخراج همزمان 3 آفت‌کش به همراه متابولیت‌های آن‌ها در پسته با استفاده از روش کروماتوگرافی مایع-اسپکترومتری جرمی متوالی (LC-MS/MS) توسعه و معتبرسازی کردند.
انتخاب مقاله علی توکلی گلپایگانی به عنوان مقاله برگزیده هفتمین کنگره تخصصی و اولین کنگره بین‌المللی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون
مقاله علی توکلی گلپایگانی از اعضای هیات علمی گروه مهندسی پزشکی به عنوان مقاله برگزیده هفتمین کنگره تخصصی و اولین کنگره بین‌المللی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون انتخاب شد.
تازه‌های استانداردهای ملی ایران چاپ شده در دهه سوم شهریور ماه سال 1396 در حوزه‌های مرتبط با پژوهشکده صنایع غذایی و کشاورزی
با مشارکت همکاران پژوهشکده صنایع غذایی و کشاورزی، تعدادی استاندارد در کمیته‌های ملی سازمان استاندارد ایران مصوب و پس از شماره‌دهی در دهه سوم شهریور ماه سال 1396 به چاپ رسید.
تازه‌های استانداردهای ملی ایران چاپ شده در دهه سوم شهریور ماه سال1396 در حوزه‌های مرتبط با پژوهشکده شیمی و پتروشیمی
با مشارکت همکاران پژوهشکده شیمی و پتروشیمی، تعدادی استاندارد در کمیته‌های ملی سازمان استاندارد ایران مصوب و پس از شماره‌دهی در دهه سوم شهریور ماه سال 1396 به چاپ رسید.
تازه‌های استانداردهای ملی ایران چاپ شده در دهه سوم شهریور ماه سال 1396 در حوزه‌های مرتبط با پژوهشکده برق، مکانیک و ساختمان
با مشارکت همکاران پژوهشکده برق، مکانیک و ساختمان، تعدادی استاندارد در کمیته‌های ملی سازمان استاندارد ایران مصوب و پس از شماره‌دهی در دهه سوم شهریور ماه سال 1396 به چاپ رسید.
دفتر آناليز ريسك