کانال رسمی تلگرام پژوهشگاه استاندارد

اخبار

 

تصویب اصلاحیه استاندارد ملی سوسیس و کالباس
اصلاحیه استاندارد ملی سوسیس و کالباس در مورد شرایط فنی و بهداشتی تولید سوسیس و کالباس با استفاده از خمیر مرغ، در کمیته ملی مورخ 96/02/30 مصوب شد و در تاریخ 96/03/21 به صورت رسمی منتشر گردید.
اضافه شدن درس استانداردسازی به رشته های فنی و مهندسی و حقوق
دو واحد درس استانداردسازی اختیاری به سرفصل دروس تمامی رشته های کاردانی و کارشناسی مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه شد.
پیام تسلیت پژوهشگاه استاندارد به مناسبت ارتحال حضرت امام خمینی (ره)
ای قبله هر قافله، ای شبروان را مشغله ،ای بی دلان را سلسله و ای پیر فرزانه که هر لحظه نگاه تو صفای دل ما بود، اکنون فراق کوچیدنت در نیمه خرداد، گویی تازه است و راهی که نشان دادی پر رهرو.یاد و خاطرات شیرینت گرامی باد.
انعقاد تفاهم نامه راه اندازی پژوهشگاه استاندارد منطقه ای شمال کشور در استان گلستان
در سفر یک روزه دکتر سرشتی و هیات همراه ایشان، پژوهشگاه استاندارد منطقه ای شمال کشور طی تفاهم نامه ای در گرگان راه اندازی شد.
چهل و نهمین اجلاس کمیته کدکس باقیمانده آفت کش ها
چهل و نهمین کمیته کدکس باقیمانده آفت کش ها در تاریخ 3 لغایت 9 اردیبهشت ماه 1396 در کشور چین، شهر پکن با حضور بیش از 300 نماینده عضو کمیته مذکور از 52 کشور جهان، به همراه 11 نهاد بین المللی و یک سازمان عضو (اتحادیه اروپا) برگزار شد.
پیشنهاد رئیس سازمان ملی استاندارد ایران جهت راه اندازی آزمایشگاهی برای رعایت الزامات نشان حلال
نیره پیروزبخت با تاکید بر به کارگیری نیروی کار ایرانی در کارخانجات، پیشنهاد راه اندازی آزمایشگاهی برای رعایت الزامات نشان حلال در ایران را داد.
تاکید رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بر تولید و عرضه محصولات ارگانیک و سازگار با محیط زیست
نیره پیروزبخت، نماینده جمهوری اسلامی ایران در نهمین اجلاسیه منطقه ای FAO/WHO برای منطقه خاور نزدیک که روز 25 اردیبهشت در رم آغاز به کار کرد بر تولید و عرضه محصولات ارگانیک و سازگار با محیط زیست، کاهش استفاده از سموم و نگهدارنده‌ها و بهبود روش‌های فراوری مواد غذایی تاکید کرد.
معرفی استاندارد حلال، مفاهیم و فعالیت های مرتبط  با آن
همانگونه که اسلام برای اداره زندگی اجتماعی انسان در حوزه سیاسی و اقتصادی و اعتقادی دارای برنامه است در حوزه فردی نیز برنامه های متعددی را تبیین کرده که آن رعایت معیار "حلال" در همه زمینه ها است.
راه اندازی پژوهشگاه منطقه ای و تخصصی استاندارد در قزوین
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهارداشت: آمادگی داریم تا پژوهشگاه منطقه ای و تخصصی استاندارد را در قزوین راه اندازی کنیم و با تامین تجهیزات آزمایشگاهی مناسب برخی خدمات کشوری را در این مرکز انجام دهیم.
پیام تبریک به مناسبت فرارسیدن عید نیمه شعبان
سلام بر تو ای ذخیره خاندان وحی، ای آخرین امید؛ سالروز میلادت را جشن می‌گیریم و یکدیگر را غنچه‌های تهنیت نثار می‌کنیم و شکوفه‌های تحیت می‌افشانیم.
دفتر آناليز ريسك